Czym jest SodaBlasting

Co to jest SodaBlasting (sodowanie) ?

Sodowanie to nowoczesna metoda oczyszczania polegająca na wyrzucie z ogromną prędkością (ok 900km/h) czyściwa w odpowiednich proporcjach zmieszanego z powietrzem. W tej technologii czyściwem jest soda oczyszczona  NaHCO3 . Nieorganiczny związek chemiczny rozpuszczalny w wodzie, całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska. Soda jako czyściwo jest jednorodna bez jakichkolwiek domieszek innych substancji chemicznych.Rozpędzone granulki sody w zderzeniu z oczyszczaną powierzchnią eksplodują , a nie są od niej odbijane . Te mini eksplozje powodują uwalnianie energii, która jest  czynnikiem czyszczącym.Sodowanie to innowacyjna metoda zastępująca dotychczas stosowane piaskowanie. Największa zaleta sodowania to że jest całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna dla oczyszczanej powierzchni , nawet najbardziej delikatnej ( plastik , drewno , aluminium ) .

 

                                                                                     

     Zalety sodowania

  1. Dwa tryby pracy - nieinwazyjne oczyszczanie bez uszkadzania powierzchni lub silne inwazyjne usuwanie zanieczyszczeń z wniknięciem w powierzchnię (rdza).
  2. Usuwa wszystkie rodzaje farb i zanieczyszczeń.
  3. Możliwość oczyszczania praktycznie każdej powierzchni.
  4. Szybkość oczyszczania.
  5. Praca na sucho lub mokro.
  6. Bezpieczne i ekologiczne czyściwo.

 

                                                                                   

Sodowanie a Piaskowanie.

Wybierając piaskowanie jako usługę wydawałoby się tańszą , należy wziąć pod uwagę to że przed piaskowaniem trzeba bardzo dokładnie zabezpieczać wszystkie powierzchnie , które mogłyby zostać uszkodzone , wszystkie otwory i szczeliny w które wnika piasek i później trudne jest jego usunięcie. Jest to szczególnie ważne przy oczyszczaniu samochodów i ich części mechanicznych. Przy piaskowaniu również bardzo łatwo o uszkodzenia czyszczonych powierzchni , przegrzanie blachy , lub rozkalibrowanie elementów. 

 

                                                             

Oczyszczane powierzchnie: 
metal, kamień, beton, cegła, szkło, plastik, drewno, 

Usuwane zanieczyszczenia: 
farby, kleje, lakiery, graffiti, tłuszcze, sadza, osady organiczne, rdza